DEKOMP-01,00/400

DEKOMP-01,00/400 DEKOMP-01,00/400 DEKOMP-01,00/400

Rádi Vám poradíme

DEKOMP-01,00/400

Dekompenzační tlumivka DEKOMP-01,00/400 obecně jsou induktivní zátěží eliminující nežádoucí kapacitní výkon, vznikající na parazitních prvcích rozvodné soustavy jako například dlouhá nezatížená vedení. V současnosti nacházejí uplatnění zejména při ře ...
Dekompenzační tlumivka DEKOMP-01,00/400 obecně jsou induktivní zátěží eliminující nežádoucí kapacitní výkon, vznikající na parazitních prvcích rozvodné soustavy jako například dlouhá nezatížená vedení. V současnosti nacházejí uplatnění zejména při řešení problémů s jalovým výkonem na slunečních elektrárnách.
zobrazit více
zobrazit méně
2 600 Kč bez DPH
3 146 Kč s DPH

Skladem
Objednací číslo: ETBS0100A

Parametry

Kompenzační výkon Q kVAr 1
Napětí sítě ve V 400
Jmenovitý proud In A 1,46
Indukčnost L (mH) 500
Hmotnost v g 9250
Materiál vinutí Hliník (Al)
Připojení Svorkovnice
Efektivní ztráty W 83
Dekompenzační tlumivka DEKOMP-01,00/400 obecně jsou induktivní zátěží eliminující nežádoucí kapacitní výkon, vznikající na parazitních prvcích rozvodné soustavy jako například dlouhá nezatížená vedení. V současnosti nacházejí uplatnění zejména při řešení problémů s jalovým výkonem na slunečních elektrárnách.

Popis

Využití tlumivek DEKOMP

Dekompenzační tlumivky z pohledu sítě představují netočivou induktivní zátěž. Tato pak eliminuje (kompenzuje) kapacitní jalový výkon přítomný v sítích nn. Obecně se proto instalovaný výkon dekompenzačních tlumivek dimenzuje tak, aby jejich induktivní reaktance vyrovnávala přítomnou reaktanci kapacitní. Tlumivky DEKOMP proto naleznou uplatnění zejména v odběrech, které mají problémy s dodávkou kapacitního výkonu do rozvodné sítě, zejména kvůli kapacitnímu charakteru instalovaných spotřebičů anebo rozsáhlým kabelovým sítím.

Dekompenzační tlumivky obecně jsou induktivní zátěží eliminující nežádoucí kapacitní výkon, vznikající na parazitních prvcích rozvodné soustavy jako například dlouhá nezatížená vedení. V současnosti nacházejí uplatnění zejména při řešení problémů s jalovým výkonem na slunečních elektrárnách. V naší nabídce standardně naleznete dekompenzační tlumivky DEKOMP ve výkonech od 1 do 60 kvar pro napětí 400 V, zakázkově i vyšší výkony a napětí.

Technickým řešením je snížení reaktance (absolutní hodnota diference induktivní a kapacitní reaktance) na minimum. Dekompenzační stupně pak mohou být pevně připojené a nebo automaticky spínané podle okamžité potřeby kompenzačního výkonu.

  •  Design - feromagnetické jádro s dvojitou vzduchovou mezerou, vinutí zalité v PES.
  •  Připojení - svorkovnice RSA, nad 15 kvar ploché praporcové vývody 20x5 mm s otvorem pro šrouby M8.
  •  Dodávané výkony - standardně induktivní výkon až do 60 kvar, 400V, ostatní zakázkově.
  •  Tolerance - maximální odchylka 3 % od jmen. indukčnosti.
  •  Ztráty - přibližně 30 až 50 W na 1 kvar instalovaného výkonu
  •  Bezpečnost - integrované teplotní čidlo.
  •  Izolační stabilita - třída B.
  •  Dimenzování vodičů - třída F.
  • Bezpečnost provozu tlumivek je zajištěna samotnou konstrukcí tlumivky, tj. dostatečným dimenzováním vodičů a izolační stabilitou do 135 °C, dále pak integrovaným teplotním čidlem s vratným rozpínacím kontaktem při teplotách 110 až 140 °C (podle požadavku).
  •  Jištění dekompenzační tlumivky je třeba dimenzovat s ohledem na protékající proud pomalými pojistkami s charakteristikou “gG/gL”. Spínání se provádí klasickými motorovými stykači s nadproudovou ochranou, řízené spínání pak pomocí k tomuto účelu přizpůsobené regulátoru.