VARTRON 25,00/525

Rádi Vám poradíme

VARTRON 25,00/525

Kompenzační třífázový kondenzátor 25 kVAr, Válcový - hliníkový plášť, Ø100x310mm; 525V AC; 3x96,25µF
84,39 € bez DPH
102,11 € s DPH

Skladem
Objednací číslo: VAR02I2500525

Popis

Výkonové kondenzátory VARTRON slouží zejména pro kompenzaci jalového výkonu a zvýšení účiníku v sítích nízkého střídavého napětí.
Konstrukce
Kondenzátory jsou provedení MKP, s olejovým impregnantem v hermeticky uzavřeném válcovém hliníkovém pozdře a svorkovnicí IP20 se šesti vývody.

Odpovídají EN 60 831-1/2, IEC 831-1/2 a UL 810. V naší nabídce naleznete výkonové kondenzátory VARTRON od 0,5 do 50 kvar, pro napětí 400, 440 a 525 V.

VARTRON jsou široce používané v klasických i hrazených kompenzačních rozvaděčích vybavených elektromechanickým nebo polovodičovým spínáním.

Bezpečnost

Bezpečnost provozování je zajištěna zejména samohojitelným dielektrikem a přetlakovou pojistkou. Připojení kondenzátorů lze snadno provést pomocí svorkovnice s krytím IP20. Montáž/výměna externího modulu vybíjecích odporů je rychlá a snadná.

Impregnant (plnivo) Úlohou impregnantu je izolovat elektrody kondenzátoru od vnějších vlivů a zabránit tak zejména korozi kovových částí. Suchý impregnant užitý v kondenzátorech VATRON dále zajišťuje spolehlivé odvádění tepla .

Samoregenerace dielektrika

Během tepelného či elektrického přetížení, nebo na konci doby ži-

votnosti, mohou vzniknout elektrické oblouky, které způsobí odpaření pokovených vrstev v centru poruchy. Tlak plynu, který vznikl působením vysokých teplot, během několika mikrosekund zcela odstraní odpařené pokovení z místa průrazu. V místě průrazu vznikne nevodivá oblast zbavená pokovení, která je dostatečně izolována a také napěťově odolná. Snížení kapacity kondenzátoru po regeneraci je na úrovni cca 100 pF, tedy tisícin jmenovité hodnoty kapacity kondenzátoru; kondenzátor zůstává zcela funkční.

Přetlaková pojistka

Zvyšující se počet samoregenerací (např. na konci doby životnosti, vlivem častého elektrického a tepelného přetěžování) může způsobit nárůst tlaku uvnitř kondenzátoru. Aby nedošlo k explozi kondenzátoru, je každý kondenzátor VARTRON vybaven bezpečnostní

přetlakovou pojistkou.Princip funkce spočívá v přerušitelném spoji interních připojovacích vodičů. V případě rostoucího tlaku uvnitř kondenzátoru víko expanduje a kondenzátor se bezpečně odpojí.Tento mechanismus spolehlivě funguje, pokud jsou dodrženy provozní podmínky, pro které je kondenzátor určen. Přetlaková pojistka slouží k bezpečnému odpojení kondenzátoru na konci jeho životnosti. Nenahrazuje ochranu proti zkratu a nadproudům. Pro kritické instalace je vhodné zabezpečit nepřetržitý monitoring pomocí k tomuto účelu určeného řešení fy Janitza.