QERP 416

Rádi Vám poradíme

QERP 416

Regulátor QERP 416 je určen pro kompenzaci účiníku sítě a je vybaven vstupem pro připojení vysílacích elektroměrů rozvodných závodů ( AEG, Landis apod.). Pro připojení impulsních elektroměrů se používají aktivní paralelní vstupy P (činný) Q (jalový i ...
Regulátor QERP 416 je určen pro kompenzaci účiníku sítě a je vybaven vstupem pro připojení vysílacích elektroměrů rozvodných závodů ( AEG, Landis apod.). Pro připojení impulsních elektroměrů se používají aktivní paralelní vstupy P (činný) Q (jalový ind) i (jakový kap). Výstupy regulátoru jsou realizovány pomocí spínacích relé 250V/5A AC. Dodáván je ve verzi s 6, 8 nebo 16 výstupy. Libovolné stupně lze volit jako kapacitní (kondenzátory) a indukční (dekompenzační tlumivky).
zobrazit více
zobrazit méně
485,17 € bez DPH
587,06 € s DPH

Skladem
Objednací číslo: QERP416

Popis

Popis a použití: QERP 408 a 416

 je určen ke kompenzaci jalového zatížení indukčního charakteru. Připojuje se k impulzním elektroměrům pro činný a jalový odběr, popřípadě jalovou dodávku. Pro připojení impulzních elektroměrů se používají aktivní paralelní vstupy 1 až 4 .Tyto 4 paralelní vstupy jsou aktivní a nejsou vzájemně galvanicky odděleny. Maximální impedance paralelních vstupů je 500 Ohmů. Sériová linka je přizpůsobena pro připojení k regulačnímu systému 1/4 hod. maxima HMP 64M. Funkce paralelních vstupů i linky RS 485 je indikována svítícími LED-diodami. Výstupy regulátoru tvoří spínací kontakty relé 5A/250V~. Počet výstupů lze nastavit v rozsahu 1 až 16 stupňů. Výstupy lze naprogramovat pro kompenzaci indukční zátěže-připínání kapacity nebo pro kompenzaci kapacitní dodávky - připínání indukčností. Hodnoty jednotlivých stupňů jsou zadávány v základním nastavení regulátoru. Regulační pásmo lze volit v rozsahu cos ϕ 0,872-1 s volitelnou horní a dolní mezí hodnoty pásma necitlivosti. Dále lze volit rychlost regulace při nedokompenzování a při překompenzování a závislost zkrácení regulačního času. Přístroj je dodáván v krabici IncaBox 144x144 pro upevnění na přední stranu rozvaděče. Veškeré údaje jsou zobrazovány na grafickém LCD displeji 128x64 bodů. Na čelním panelu je rovněž umístěna ovládací klávesnice a Led diody pro signalizaci paralelních vstupů a sériové linky. 

Technické údaje:

  • Regulátor je osazen 8 nebo 16 výstupními spínacími relé 5A/250V~. 
  • Má 4 aktivní vstupy. Regulátor má rovněž vstup rozhraní 485.
  • Napájení: 230V~/50Hz 
  • Příkon: 6 VA 
  • Krytí IP 40 
  • Vnější rozměry: INCABOX 144 x 144 x 75 mm

Popis funkce:

 Regulátor reguluje pomocí tzv. rychlé aproximace, tj. že je-li účinník mimo nastavené pásmo necitlivosti déle jak nastavený čas (rychlost regulace), tak regulátor vypočítá nové zapojení výstupů dle jejich hodnot, tak aby se účinník dostal na střed pásma, který lze nastavit i asymetricky, a toto zapojení výstupů se postupně uskuteční. V regulátoru je rovněž zabudována statistika ze které lze zjistit počet sepnutí jednotlivých stupňů a další údaje viz dále.